
(Учешће на радионици је бесплатно)


- Придружите нам се!
- Учешће на радионици је бесплатно
- Резервишите своје место и будите део заједничке борбе за „Свет без насиља“
- Пријава на мејл: [email protected]
- Рок за пријаву: 23. децембар 2024.
Препознајући значај холистичког приступа правној и психолошкој подршци деци жртвама различитих облика насиља, трећа радионица у оквиру пројекта „Свет без насиља“ одржана дана 15.01.2024. године, путем апликације Zoom, посвећена је управо овој теми. Холистички приступ спречавању ревиктимизације деце и превенцији насиља захтевао да се овај негативни правни и друштвени феномен сагледа кроз призму различитих наука и научних дисциплина.

У складу са изнетим циљем, као предавачи на наведеној радионици, ангажовани су, проф. др Слободан Савић, стални вештак судске медицине и редовни професор Медицинског и Правног факултета Универзитета у Београду у пензији и др Оливера Младеновић, психијатар запослена у Диспанзеру за ментално здравље Дома здравља „Др Ђорђе Ковачевић“ у Лазаревцу.
Модератори ове радионице су били др Џенис Шаћировић, др Филип Мирић и Владимир Стојановић, дипломирани правник и медијатор. И избором модератора желели смо да укажемо на комплексност и значај обрађене теме.
Проф. др Слободан Савић је у свом излагању анализирао судскомедицинске аспекте злостављања и занемаривања деце. Излагање је било прожето анализом случајева из богате судскомедицинске праксе професора Савића, што је изазвало помешане емоције туге и запрепашћења код учесника. Сматрамо да је предавање професора Савића допринело да се сагледају најтежи облици насиља над децом, кроз примере из праксе, што је, верујемо, допринело подизању свести о погубности овог облика криминалитета и потреби ширег друштвеног деловања.
Број учесника: 120
🔸 Реализатори:
- Проф. др Слободан Савић, редовни професор Медицинског и Правног факултета Универзитета у Београду у пензији, стални судски вештак судске медицине
- Др Оливера Младеновић, психијатар
🔸 Модератори:
- Др Џенис Шаћировић
- Др Филип Мирић
- Владимир Стојановић
Кључни закључци:
- Психолошка подршка жртвама мора бити доступна и континуирана.
- Превенција ревиктимизације мора бити приоритет.
- Сарадња између правника, психолога и социјалних радника неопходна је за свеобухватну заштиту.